AVE, Dignitas, Heet a OG prošly kvalifikací na Major. Neuspěl Slovák Zero a týmy BIG či fnatic
Counter-Strike: Global Offensive Článek AVE, Dignitas, Heet a OG prošly kvalifikací na Major. Neuspěl Slovák Zero a týmy BIG či fnatic

AVE, Dignitas, Heet a OG prošly kvalifikací na Major. Neuspěl Slovák Zero a týmy BIG či fnatic

Jan Hrušovský

24. 2. 2022 14:26

První čtveřice týmů si zajistila své místo v evropském RMR turnaji, z něhož vzejdou účastníci květnového Majoru v CS:GO.

Do rumunské Bukurešti se vydají čtyři nejlepší týmy z první otevřené kvalifikace: AVE, Dignitas, Heet a OG. Zařadí se tak vedle týmů Natus Vincere, G2, Gambit, Heroic a řady dalších, jež mají účast jistou díky umístění z loňského Majoru.

Českým a slovenským týmům se v otevřené kvalifikaci nedařilo, nejdále došli hráči Sampi a mix slovenského AWP hráče Guardiana. Mezi 16 nejlepších týmů se probojovalo mužstvo GamerLegion i se slovenským hráčem Patrikem „Zero“ Žúdelem, nestačilo však na ruský tým AVE.

O největší překvapení první otevřené kvalifikace se postarala Wisla Karkov. Polský tým v osmifinále vyřadil dvanáctý tým světa BIG.

Nedařilo se ani týmu fnatic, který vypadl ve čtvrtfinále. V jeho sestavě chyběl švédský střelec Ludvig „Brollan“ Brolin, u něhož se spekuluje o přestupu do NIP, místo něj fnatic vytáhli z akademie do sestavy A-týmů devatenáctiletého Peppeho „Peppzor“ Boraka.

Kvalifikované týmy na RMR turnaj v Bukurešti:

AVE, Dignitas, HEET, OG

Týmy účastnící se RMR turnaje na základě umístění na PGL Major Stockholm 2021:

Astralis, Copenhagen Flames, ENCE, Entropiq, FaZe, G2, Gambit, Heroic, MOUZ, Natus Vincere, NIP, Virtus.pro, Vitality

Související články