Astralis mají náhradu za Xyp9xe, ten si dává pauzu kvůli syndromu vyhoření
Counter-Strike: Global Offensive Článek Astralis mají náhradu za Xyp9xe, ten si dává pauzu kvůli syndromu vyhoření

Astralis mají náhradu za Xyp9xe, ten si dává pauzu kvůli syndromu vyhoření

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

28. 5. 2020 10:30

Čím dál více hráčů Counter-Strike: Global Offensive si v posledních týmech bere pauzu kvůli údajnému vyhoření. Po Olofu "olofmeister" Kajbjerovi a Lukasi "gla1ve" Rossanderovi odchází na několik měsíců od profesionální scény další zástupce dánského giganta, Andreas "Xyp9x" Højsleth. Poprvé od roku 2013 se tak rozděluje trio Xyp9x + Device + Dupreeh. 

Před dvěma týdny přišla první velká zpráva, a to že gla1ve, IGL Astralis, si bere pauzu kvůli svému zdravotnímu stavu. Ve svém prohlášení uvedl jako hlavní důvod vyhoření a stres, které i přes veškerou snahu jeho spoluhráčů neodcházely. Gla1ve tak na tři měsíce opustil aktivní sestavu týmu.

S podobným problémem se potýká také jeho spoluhráč Xyp9x, známý také jako "clutch minister." "Nemůžeme dělat kopromisy, když jde o psychické zdraví našich hráčů," prohlásil ve vyjádření dánské organizace Sports Director, Kasper Hvidt. 

Xyp9x neuvedl, jak dlouhou pauzu od profesionálního hraní chystá. Problémy se stresem prý měl několik posledních měsíců a doufá, že znovu najde motivaci pro to, aby mohl Astralis pomoci k dalším titulům. 

Na jeho místo nastoupí jakožto stand-in Marco "Snappi" Pfeiffer, který by měl v týmu být minimálně do doby, než bude moci za organizaci nastoupit Patrick "es3tag" Hansen, který bude součástí Astralis od července.