Astralis dělá klíčové změny. Bubzkji jde na lavičku, do hry se vrací kapitán gla1ve
Counter-Strike: Global Offensive Článek Astralis dělá klíčové změny. Bubzkji jde na lavičku, do hry se vrací kapitán gla1ve

Astralis dělá klíčové změny. Bubzkji jde na lavičku, do hry se vrací kapitán gla1ve

Kateřina Sauerstromová

14. 10. 2021 12:04

PGL Major Stockholm začne už 26. října 2021, dánský Astralis se odvážným krokem snaží najít recept na úspěch.

Událost s prize poolem až dva miliony dolarů se blíží! Ke smůle mladého hráče Lucase „Bubzkji“ Andersena ale jeho místo zastoupí zkušený Lukas „gla1ve“ Rossander. Astralis se k razantní změně odhodlal ani ne dva týdny před začátkem celé události.

„Vyřadit hráče ze základní sestavy není nikdy snadné a v případě Lucase se to může zdát až nespravedlivé. Bubzkji byl za každé situace profesionální a vždy ze sebe vydal to nejlepší, ať už na serveru, nebo mimo něj,“ řekl sportovní ředitel Astralisu, Kasper Hvidt.

„Danny (coach týmu) a já jsme s Lucasem o chystané změně dlouho diskutovali. Je zklamaný, ale zároveň ví, že je stále nedílnou součástí týmu. I přes veškerý respekt, který k němu chovám, musíme vždy zvolit sestavu, která má největší šanci na úspěch,“ dodal Hvidt.

Mezi kandidáty na vyřazení ze sestavy patřil především Xyp9x, o jehož celkovém angažmá v týmu panují spekulace vzhledem k vypršení jeho smlouvy s rokem 2021, „černého Petra“ ale nakonec získal Bubzkji.

Kapitán gla1ve si poslední měsíc užíval zasloužené volno spojené s narozením syna, nyní už ale víme, že se brzy vrátí zpět do akce. Změna v sestavě bude Astralis stát 20% z jejich celkových RMR bodů, na jejich účasti v kvalifikaci to ovšem nic nezmění. 

Finální soupiska Astralis pro PGL Major Stockholm je následující:
Peter „dupreeh“ Rasmussen
Andreas „Xyp9x“ Højsleth
Lukas „gla1ve“ Rossander
Emil „Magisk“ Reif
Philip „Lucky“ Ewald
Danny „zonic“ Sørensen (coach)

Související články