Aktivnímu sportu v této době vzniká silná konkurence, říká o esportu Trávníček ze Sport Invest
Článek Aktivnímu sportu v této době vzniká silná konkurence, říká o esportu Trávníček ze Sport Invest

Aktivnímu sportu v této době vzniká silná konkurence, říká o esportu Trávníček ze Sport Invest

iSport.cz, ČTK

3. 4. 2020 16:42

Podle šéfa marketingové sekce hráčské a manažerské agentury Sport Invest Davida Trávníčka může sport kvůli pandemii COVID-19 čelit ještě větším problémům než po ekonomické krizi v roce 2008. Zato ale očekává nárůst popularity esportu.

Za klíčové považuje, kdy se sport znovu rozběhne a jak se zachovají největší firmy, které jej podporují. Sport Invest zatím žádnou snahu o zrušení či omezování stávajících smluv ze strany partnerů řešit nemusel a všichni jeho sportovci by měli mít peníze na přípravu zajištěné.

"Sportu se ekonomické dopady nevyhnou. Je zrušené MS v hokeji, posunulo se fotbalové Euro i olympiáda. A to jsou jen nejviditelnější sportovní akce. Sport celkově stojí - všude pořadatelé přicházejí o příjmy ze vstupného, o peníze od partnerů, sportovci nemůžou usilovat o vítězství a s tím související prizey money," řekl Trávníček ČTK.

"Dá se očekávat, že některé subjekty ze sportu odejdou, stejně jako tomu bylo po krizi v roce 2008. Současná situace je ale ještě závažnější. Televize nemají co vysílat, sport momentálně v podstatě neexistuje. I proto výrazný nárůst popularity zaznamenal esport a aktivnímu sportu v této době vzniká silná konkurence," upozornil Trávníček.

Související články