Counter-Strike: Global Offensive Článek 70% času přemýšlím, že bych skončil. Esport má i svá negativa, říká beastik

70% času přemýšlím, že bych skončil. Esport má i svá negativa, říká beastik

njc

11. 8. 2021 17:55

Se Sinners je od ledna 2020, za rok a půl v organizaci se ustálil mezi česko-slovenskou špičkou. Sebastian „beastik“ Daňo je IGL nejlepšího českého CS:GO týmu, se kterým si v dalším splitu Sazka eLEAGUE půjde již pro čtvrtý titul v řadě. Sinners prostě vládnou. Ne vše je však pro trojnásobné mistry největší ligy esportu u nás růžové. „Kolikrát si říkám, jestli není lepší chodit do práce,“ přemýšlí lídr předního českého celku.

Od roku 2019, kdy reprezentoval Dark Tigers, se o Beastikovi hovoří jako o jednom z nejlepších tuzemských střelců. Ne nadarmo se stal součástí českého supertýmu Sinners, během posledních dvou let ale musel podle svých slov výrazně překopat svůj herní styl. „Už nejsem star player, často se musím obětovat pro tým,“ vysvětluje 23letý borec.

Hvězdné výkony se čekají od jiných - Adama „NEOFRAG“ Zouhara a Tomáše „oskar“ Šťastného. Právě od velezkušeného snipera se toho Beastik hodně naučí. „Když člověk sleduje, jak hraje, tak se naučí raketu věcí,“ říká Sebastian Daňo.

Jak Beastik vnímá působení v esportu a jak vidí svou budoucnost? To i mnohem víc se dozvíte ve videorozhovoru na začátku článku!

Leckr a Beastik před zápasem Sazka eLEAGUE • Foto Jiří Novák/Sazka eLEAGUE