5 věcí, které děláte v CS:GO špatně. Zde jsou tipy, jak se zlepšit a vyrovnat profíkům
Counter-Strike: Global Offensive Článek 5 věcí, které děláte v CS:GO špatně. Zde jsou tipy, jak se zlepšit a vyrovnat profíkům

5 věcí, které děláte v CS:GO špatně. Zde jsou tipy, jak se zlepšit a vyrovnat profíkům

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

20. 5. 2020 15:00

Counter-Strike: Global Offensive je populárním FPS hrou i díky tomu, že hráč se může i po 5000 hodinách stále zlepšovat. Vybraných pět tipů platí spíše pro ty, kteří jsou ve světě CS:GO krátce. Pokud se trápíte v nižších patrech CS:GO žebříčku a nevíte, co děláte špatně, tyto tipy vám mohou pomoci dostat se třeba až na profesionální scénu.

Fragy nejsou důležité

Counter-Strike byl, je a vždy bude týmovou hrou. To znamená, že sami nikdy zápas v CS:GO nevyhrajete. A naopak, váš tým to bez vás bude mít velice těžké. Nekoukejte proto na to, jestli jste první v tabulce, o kolik máte víc killů než vaši spoluhráči. Tím se mače nevyhrávají. CS:GO se hraje na kola, ne na fragy.

Může se stát, že i s 10 killy za celý zápas budete užitečnější než kolega s 20. Tím, že se budete fixovat pouze na kolonku killů a bude pro vás důležitější než vyhraná kola, se nikdy v CS:GO výš nedostanete. Dáváte jednotlivce nad tým, což často vyvolá negativní atmosféru v zápase. Ta pak znamená, že si zápas nikdo neužije a získáte jen další negativní zkušenost.

Granáty

Nejlepší tým na světě Astralis jse známý především svým stylem hraní, ve kterém udělají z minima maximum. Vždyť jeden granát vás v průměru stojí nějakých 300 dolarů. Dánští králové dokáží každičký kousek utility, který si koupí, proměnit ve zlato. Je to právě jejich efektivnost, která je dělá nejlepšími.

Naučit se používat granáty správně je běh na dlouhou trať. Důležitější je načasování, kdy ho použijete, než to, kam míří. V tomto ohledu jsou časté dva extrémy. Ti, kteří všechny granáty vyhází na začátku kola a s minutou a půl do konce nemají s čím pracovat. Pak jsou zde ti, kteří granáty nakoupí, ale nikdy je nepoužijí. Nebuďte ani jedním, sledujte profíky a učte se od nich.

Přemýšlejte nad tím, kde je váš soupeř a co dělá

Často se stává, že hráči vybíhají všude možně bez toho, aniž by přemýšleli nad tím, co vlastně dělají. Nereagují také na to, co dělá jejich soupeř. Kde se objevuje nejčastěji, co rád dělá, kdy hází své granáty.

To vše se dá v jistém rozmezí předpovídat. Pokud si dokážete zapamatovat, kdo hraje na jakém situ, může vám to v průběhu kola náramně pomoci. Budete tak vědět, jaká část mapy je otevřená a dost možná nehlídaná. Skulinky pak můžete využít ve svůj prospěch.

Ekonomika

Counter-Strike nemá nijak složitou ekonomiku. Těžší je se naučit, jak s penězi ve hře naložit. Kdy nakoupit zbraně, kdy si nechat peníze stranou a zahrát eco. Ne vždy je situace jasná. Záleží na mapě, kterou hrajete, na situaci ve hře…

Jednou z nejčastějších chyb je save, který je často k ničemu. Pokud na začátku kola dostanete loss bonus 1400$ a nemáte s čím jiným pracovat, vyplatí se často investovat do pistolí s vestou. Pokud byste totiž nekoupili nic, v příštím kole byste dost pravděpodobně po full ecu měli 3300$, což stejně není dostatek peněz na full-buy. Proč tak nevyužít šance, kdy s vylepšenými pistolemi vyhrajete kolo a poškodíte ekonomiku soupeře?

Baiting

Věc, která je často spojená s bodem číslo 1. Hráči se často buďto bojí, nebo hrají sami na sebe. Baiting znamená, že tzv. vydáte svého spoluhráče na pospas, abyste získali sami pro sebe větší šanci na zabití. Často to bývá i spojené se strachem dostat se do přestřelky, ve které byste mohli zemřít. Tak se ale ještě nikdo hrát nenaučil.

Jak vysvětluje Joshua "steel" Nissan, baiting není vždy špatný, jen musí být dobře provedený.

Související články