40-milionu-hodin-evropska-liga-zaznamenala-rekordni-divacky-zajem
Sazka eLEAGUE Novinky

40 milionů hodin! Evropská liga zaznamenala rekordní divácký zájem

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
14. 9. 2020 10:00 Sdílej:

Evropská liga League of Legends zažívá zlaté časy. Produkce LEC je vzorem pro esportová vysílání po celém světě. Diváci se při sledování streamu rozhodně nenudí a ukazují to i poslední oficiální čísla. Sezóna 2020 totiž byla pro LEC rekordní.

Letní split LEC přepisoval dějiny. G2 Esports porazili ve finále Fnatic 3:0 a došli si tak pro historicky osmý titul, který z nich dělá nejúspěšnější organizaci v historii evropského League of Legends.

Bitvy gigantů a parádní comeback Schalke 04 přitáhli k obrazovkám rekordní počet diváků.

Finálovou sérii naladilo v jeden moment 952 339 fanoušků, což je o 16,7% víc než v létě roku 2019. Milionová hranice nebyla daleko a byla by zcela jistě pokořena, nebýt kolapsu Fnatic v první a druhé hře, který zapříčinil rychlý konec série.

Souboj nejúspěšnějších evropských organizací ve finále sledovalo průměrně 819 415 diváků. Oproti letnímu splitu deváté sezóny jde o neskutečný nárůst 70%!

40 041 750. Tolik hodin běželo na obrazovkách po celém světě vysílání evropského League of Legends. Opět jde o neskutečný posun, tentokrát o 85%!

Neuvěřitelná popularita LEC je zapříčiněna nejen parádní produkcí a skvělými osobnostmi, ale také kvalitním League of Legends. Evropa jde dopředu, v posledních dvou letech byly evropské celky ve finále Worlds a mezi největší favority budou patřit také letos.

Související články